

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 6 A |
| Color | Blue |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 2769
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13958
Ext.Price$0.13958
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13958 | $0.13958 |
| 10 | $0.06979 | $0.69790 |
| 50 | $0.06277 | $3.13850 |
| 100 | $0.05645 | $5.64500 |
| 500 | $0.04986 | $24.93000 |
| 1000 | $0.04404 | $44.04000 |
| 3000 | $0.04212 | $126.36000 |
| 5000 | $0.04028 | $201.40000 |
| 10000 | $0.03812 | $381.20000 |
